čtvrtek 5. srpna 2021

Certifikovaný GIS

Je polovina léta a my jsme se mezi dovolenými dovolenými ohlédli za jarním certifikačním sprintem: ke konci června jsme úspěšně dosáhli hned dvou met:

  • zavedli a ocertifikovali jsme systém řízení kvality (QMS) pro dodávky a vývoj softwaru týmem divize GIS
  • získali jsme oprávnění pro instalaci a modifikaci leteckých pozemních zařízení (jako software pro správu leteckých informací)

Dobrou vizitkou pro celý tým je to, že zavedení QMS splňující požadavky normy ISO 9001:2015 nevyžadovalo zásadní změny ve fungování, které se snažíme v posledních letech významně lépe organizovat a řídit. Přidali jsme některé metriky, zpevnili dodržování již dříve nastavených pravidel a postupů. Plus samozřejmě přidali administrativu QMS v podobě auditů a dalších nezbytných věcí. 

Velkou oporou nám byly již zavedené metodiky řízení a evidence práce v prostředí Azure DevOps. Pro auditory to bylo příjemným překvapením, stejně jako nastavení a řízení celofiremních obchodních procesů.

Oprávnění od ÚCL na zavedení QMS navazovalo. Umožnilo dám dokončit a dále rozvíjet a udržovat nový rozsáhlý systém pro zpracování a distribuci leteckých informací pro Řízení letového provozu. Jedná se o unikátní využití technologie FME a určitě o tom také napíšeme. 

Žádné komentáře:

Okomentovat