středa 20. prosince 2023

Uvedena aktualizace GIS/FM aplikace twiGIS 2023.3

Společnost ARKANCE vydává před Vánoci ještě novou verzi populární GIS/FM aplikace twiGIS - twiGIS 2023.3. S novinkami této verze vás podrobněji seznámíme na webináři 9. ledna. Další, budoucí plánované novinky si můžete prohlédnout (nebo sami navrhnout) na nástěnce Trello - twiGIS roadmap.

Přehled novinek verze 2023.3

Nová funkce "Přidat hladinu" - připojení DWG / DGN / DXF do mapy (zatím jen pro MSSQL a PGSQL)

Tato funkce umožňuje uživateli jednoduchým způsobem přidat vlastní hladinu ze souboru DWG / DGN / DXF do mapy. Zvolíte CAD hladinu ze souboru a pojmenujete GIS vrstvu podle vlastních preferencí. Výchozí název vrstvy se odvozuje z názvu vstupního souboru. Vlastní hladiny se v mapě reprezentují jako vektory.

Nová funkce "Vykreslení hladin"

Tato funkce umožňuje uživatelům upravovat pořadí hladin pro zobrazení na mapě. Je užitečná například v situacích, kdy uživatel přidává vlastní hladinu z DWG a potřebuje ji zobrazit pod jinou hladinou pro správný náhled.

Nová funkce "Přiblížit na data"

Pokud hladina má připojenu entitu, která obsahuje geometrie, umožňuje to získání informací o maximálním prostorovém rozsahu dat (extents). Tento rozsah lze využít k zobrazení oblasti na mapě, kde se tato data nacházejí.

V případě, že hladina nemá připojenu entitu, tak tato možnost není k dispozici, např. WMS s ortofoto.

Nový režim výběru v mapě "Polygon"

Dostupnost režimu může být podmíněna konfigurací pracovního prostoru. První kliknutí do mapy spustí funkci, která zobrazí lištu pro úpravu geometrie v mapě. Editor pro úpravu geometrie obsahuje pouze tři funkce: 'Zpět', 'Smazat' a 'Dokončit'.

Zobrazení Street View / Panorama / Navigace do bodu

Nově je možné použít akce na základě posledního vybraného bodu v mapě:

  • Street View (Google)
  • Navigace (Google)
  • Panorama (mapy.cz)
  • Navigace (mapy.cz)

Sokolí oko a podpora pro změnu výchozí barvy ohrádky v náhledu

Barva ohrádky se ve výchozím stavu nastavuje dle primární barvy z barevného tématu. Nově je možné v nastavení modulu pro každý pracovní prostor změnit tuto tuto výchozí barvu, např. aby všude byla červená.

PŘIHLAŠOVÁNÍ - Nový režim pro přihlášení pomocí KeyCloak

KeyCloak je open-source platforma pro ověřování a autorizaci. Poskytuje bezpečný a centralizovaný způsob ověřování a autorizace uživatelů pro aplikace a služby. Pokud má uživatel udělen přístup do aplikace v KeyCloak, je automaticky přihlášen do twiGIS.

K napojení uživatele twiGIS na KeyCloak se používá uživatelské jméno, např. josef.novak a emailová adresa uživatele pro vazbu na doménu ve službě CMTService.

Nezapomeňte se zaregistrovat na bezplatný webinář 9.1.2024 a zjistěte bližší informace o možnostech nového twiGISu.
Přejeme hezké Vánoce a hodně úspěchů v novém roce 2024

Žádné komentáře:

Okomentovat